VELKÁ AKCE na pamlsky - až 40% slevy! 🐕 na všechny produkty z kategorie Pamlsky! 🍗 Slevy jsou již započítány, není potřeba slevový kód. Jen do vyprodání!

Jak posílit psí imunitu?

Podzim už je v plném proudu, čekají nás studené dny a chřipková sezóna. Málokdo si uvědomuje, toto období působí i na zdraví psa, a to zejména u těch pejsků, kteří s námi žijí v jedné domácnosti. Změny teplot mezi vnitřním a venkovním prostředím narušují imunitu. Čím ji můžeme podpořit?

 

Udržujte pejska v kondici

Nic není pro zdraví horší, než nevhodná strava spojená s nedostatkem pohybu. Trpí svaly, šlachy i klouby. Pejsek tloustne a vnitřní tuk utlačuje téměř všechny orgány v těle. Zvyšuje se riziko cukrovky, stoupá cholesterol a rizika spojená s mozkovými a srdečními příhodami. Klouby jsou na tom den ode dne hůř, jak musí nosit velké množství nadbytečných kil… A imunita strádá.

Tomu všemu se lze jednoduše vyhnout pravidelnou aktivitou.

thick-4392363_1920

 

Myslete na tepelnou pohodu v kožíšku

Jsou pejsci, kteří mají opravdu velmi krátkou srst a takřka nulovou podsadu. Ti potřebují na ven zahřát „umělým kožíškem“ - pořiďte jim vestičku nebo obleček. Vypozorujte, při jakých teplotách se váš chlupáč začne venku klepat zimou a dávejte mu vestičku pravidelně pokaždé, když tyto teploty nastanou. Zároveň ji nezapomínejte vevnitř sundat, ať se pejsek zbytečně nepřehřívá.

U velmi huňatých pejsků nezapomínejte v podzimním období na zvýšené línání, pravidelně uvolněnou srst vyčesávejte, ať se kožíšek necuchá.

animal-3883565_1920

 

Bakterie v tlamě ohrožují celý organismus

Opomíjeným faktem je, že samotná ústní dutina psa posílá škodliviny do celého těla. Při každém krmení se ze zubů uvolňují částečky zubního kamene a bakterií, šíří se do těla a zatěžují imunitní systém.

To, že váš pejsek nemá v pořádku zuby, poznáte podle těchto symptomů:

1. Zápach z tlamy

2. Usazený zubní plak

3. Zubní kámen, který vytváří na zubech hnědé až černé skvrny

4. Krvácivost dásní

 

Jestliže u svého pejska pozorujete některé z výše uvedených nelibostí, měli byste začít tyto problémy řešit co nejdříve. Rozšířeným omylem je, že zubní hygienu psa lze vyřešit pouze vyčištěním zubů při uspání u veterináře. Ve skutečnosti existuje mnoho přirozených a přírodních způsobů, jak na preventivní hygienu psí tlamičky. Mezi ně patří podávání vodních řas v krmivu, bylinné oleje nebo dentální pamlsky či hračky. U některých možností zabijete dvě mouchy jednou ranou – žvýkacími rohy, kořeny či sýrem uspokojíte potřebu po žvýkání a podpoříte čistotu zoubků psa.

 

Síla přírody

Mezi přírodními doplňky stravy bychom měli vyhledávat zejména takové, které obsahují velké množství antioxidantů. Tyto zázračné složky pomáhají organismu bránit se před nežádoucími oxidanty a narušiteli organismu. Chrání buňky a stimulují imunitu ke správné funkci.

 

1. Řasa spirulina

Sladkovodní řasa plná bílkovin, vitamínů, minerálů a chlorofylu. Jde o silný antioxidant, který výrazně posiluje imunitní reakce, podporuje dobré trávení a pomáhá při rekonvalescenci. Přidává se do stravy v dávce 1 lžička na 10kg hmotnosti psa denně.

 

2. Yucca Schidigera

Juka je často přidávána i do suchých krmiv. Sušený kořen této rostliny je účinný detoxikant a přírodní zdroj enzymů, které napomáhají trávení. Urychluje hojení, zlepšuje funkci jater a ledvin. Zároveň funguje i jako analgetikum (potlačuje bolest) v boji proti onemocnění kloubů a má protizánětlivý efekt.

 

3. Přírodní oleje

Kromě antioxidantů jsou klíčem k silné imunitě i Omega 3 a 6 mastné kyseliny. Ty se nachází nejčastěji v olejích. Psi tráví tuky mnohem lépe než lidé, mimo to se v nich skrývají i důležité vitamíny (rozpustné v tucích).

Čistý lososový olej je jedním z nejlepších zdrojů těchto esenciálních kyselin. Kromě stabilizace imunitního systému má i skvělý vliv na pokožku a srst, udržuje hladinu cholesterolu a krevní tlak v normě. Také napomáhá trávení a zklidňuje kůži při vyrážkách a ekzémech.

 

TIP: Velké množství Omega 3 obsahují také bonbóny z ovčího tuku. Psi je milují, můžete je podávat i jako pamlsky za odměnu.

 

4. Pivovarské kvasnice

Obsahují nejen celou škálu vitaminů B, jde i o bohatý zdroj proteinů a enzymů. Přidávání pivovarských kvasnic do krmiva má pozitivní vliv na kvalitu srsti a kůže, zlepšuje pigmentaci a podporuje obranyschopnost organismu.

 

5. Drcené lněné semínko

Tento doplněk podporuje správné imunitní reakce, má pozitivní vliv na kondici pokožky a podporuje trávení. Obsahuje kvalitní olej, vitamíny a vlákninu.

 

6. Mořská řasa Kelpa

Řasy získávané přímo z moře, vysušené a namleté do podoby snadno dávkovatelného prášku. Na posílení imunity je tento doplněk jako dělaný, přesto má ještě jednu, mnohem důležitější funkci – udržuje zuby a dásně zdravé tím nejpřirozenějším způsobem! Už po týdnu podávání uvidíte změny, enzymatické složení slin udělá veškerou práci s dentální hygienou za vás. Pejskovi přestává být cítit z tlamy, zubní lak mizí a zubní kámen pomalu měkne a ustupuje. Veškeré účinky si můžete přečíst zde.

7. Olej z ostropestřce mariánského

Pokud potřebujete opravdu silný detox organismu, podávejte pejskovi tento rostlinný olej. Má velké protizánětlivé účinky, chrání buňky před oxidativním stresem a působí jako ochrana pro játra. Obzvláště vhodný je v kombinaci s antibiotiky nebo jinými prášky, kdy ulevuje játrům od nežádoucích účinků těchto léků.

 

10. Šípek

Šípek je skoro zázračný. Má vysoký obsah vitaminu C, podporuje regeneraci kloubů a chrupavek, napomáhá hojení a rekonvalescenci, detoxikaci i trávení či při epilepsii. Podává se pejskovi sušený, samostatně mimo krmivo, nebo ve formě prášku.

Všechny výrobky z naší nabídky na podporu imunity najdete zde: https://www.gentledogs.cz/traveni-imunita-a-detoxikace-organismu/

 

Jak je to s vitaminem C?

Pejsci jsou schopni si sami v játrech vitamín C vytvářet. Neznamená to ale, že by jej nesměli dostávat i ve stravě. Psi mají vyšší nároky na potřebu vitaminu C, než kolik jejich játra vytváří. Nemusíme se tak bát jej do stravy psa přidávat, pokud je ze správných zdrojů. Obzvláště v době růstu je přídavek vitamínu více než žádoucí, podporuje totiž správný vývoj kostí a pohybového aparátu. Dále je důležitý pro vstřebávání železa a tvorbu bílých krvinek.

Doplnit jej můžete nejlépe přírodní cestou, podáváním ovoce a BARF doplňků, které se z ovoce vyrábí. Možné je také podávání vitaminu C v přášku.

Zpět do obchodu