VELKÁ AKCE na pamlsky - až 40% slevy! 🐕 na všechny produkty z kategorie Pamlsky! 🍗 Slevy jsou již započítány, není potřeba slevový kód. Jen do vyprodání!

Jak vybrat správné interaktivní hračky pro psy?

 

 

Interaktivní hračka je zábavným způsobem, jak pejskovi zaměstnat hlavu a zlepšit jeho rozhodovací schopnosti. Interaktivní hračky pro psy se dělí na několik druhů, například plnící, lízací podložky, psí hlavolamy, pullery a kruhy, nebo KONG gumové hračky. Každý typ hračky má své výhody a nevýhody, a je vhodný pro různé situace a potřeby pejska. V tomto článku se dozvíte, jak vybrat tu správnou interaktivní hračku pro svého pejska, jak s ní hrát, a jaké jsou její přínosy pro jeho zdraví a chování.

pes převaluje na zemi čumákem gumový míček

Jaké jsou výhody interaktivních hraček pro psy?

Interaktivní hračky pro psy mají mnoho výhod, například:

 • Zaměstnávají hlavu pejska a zlepšují jeho rozhodovací schopnosti. Víte, že většina problémového chování u pejsků vzniká jednoduše z nudy? Dejte Vašemu pejskovi dostatečně náročný a zároveň zábavný úkol, na kterém bude chtít pracovat. Zaručujeme, že si příležitost na potrápení mozkových závitů za nějakou tu mňamku nenechá ujít. Ne nadarmo se jim říká také IQ hračky pro psy.

 • Zlepšují motorické schopnosti pejska a jeho koordinaci pohybů. Máte doma pejska, který je, jak se říká „samá ruka samá noha“? Chvíli neposedí ale když se dá do pohybu, je to teprve podívaná, neví kam dává jakou tlapku a čas od času si i nabije čumáček. Vypadá to zábavně a pejsek si vlastně neublíží, zlepšit si koordinaci se ale vždycky hodí. Obzvlášť, pokud plánujete dělat nějaký sport (například agility či dog frisbee) nebo poslušnost. Tam se pak velmi hodí, aby pejsek uměl své tělíčko ovládat.

 • Unaví a uklidní pejska zdravým způsobem, aniž by ho vystavovaly přílišnému horku nebo zimě. Běhat v létě s pejskem ve 30 stupních není zrovna ideální způsob vybití energie. Však to na něm i sami vidíte, jak je zadýchaný po pár minutách venku. A ještě aby ne, mít takový kožich. Zalezte si místo dlouhých procházek v pařáku v klidu do stínu a hrajte si. Váš pejsek to jistě ocení.

 • Posilují vztah mezi pejskem a jeho majitelem, protože si můžete společně hrát a spolupracovat. Nepodceňujte sílu vzájemné spolupráce. Interaktivní hračky si žádají Vaší asistenci a Váš pejsek Vám sám dá vědět, když už si nebude vědět rady. Tím, že mu pomůžete se k vytoužené odměně dopracovat, si u něj získáváte velkou důvěru a respekt. Váš pejsek s Vámi bude mnohem raději spolupracovat i v jiných ohledech – na cvičáku nebo na procházce.

 • Učí pejska zdravým návykům, jako je vážit si jídla, sdílet hračky nebo být trpělivý. Pokud máte doma nového pejska nebo takového, který má nějaké potíže s chováním (například se chová majetnicky u misky s jídlem), interaktivní hračky pro psy Vám poskytují ideální příležitost na tom zapracovat. Každý kousek jídla, pro který musí pejsek pracovat, aby se k němu dostal, totiž získává na hodnotě. S interaktivní hračkou tak můžete zkrmit celou večeři, aniž byste museli vyndat pejskovi misku. Uvidíte, že postupně začne býk kolem jídla mnohem více uvolněný a klidný.

a dog playing with interactive dog sniffing toy

 

Jaké typy interaktivních hraček pro psy existují?

Interaktivní hračky pro psy se dělí na několik druhů, například:

 • Plnící: Různé míčky, tyčky a další tvary, do kterých se dají vložit pamlsky nebo granule. Pejsek musí hračku kutálet nebo převalovat, aby se dostal k odměně. Tyto hračky jsou vhodné pro pejsky, kteří rádi žvýkají, loví nebo běhají. Můžete je použít jako odměnu za cvičení nebo jako zábavu na dlouhou chvíli. Po kliknutí na obrázky níže si můžete jednotlivé hračky prohlédnout.

a057c089a1 79419tr mnp 1snack 2

 • Lízací podložky: Speciální talířky s labyrintem, do kterého se dá natřít paštika, jogurt, přesnídávka nebo jiná dobrota,  pro ještě delší zábavu jej můžete zmrazit. Pejsek musí vše slízat, což ho uklidňuje a osvěžuje. Tyto hračky jsou vhodné pro pejsky, kteří jsou nervózní, nadšení nebo potřebují zchladit. Můžete je použít jako klidnou aktivitu před spaním nebo jako osvěžení v horkých dnech.
  tr mta4tr ta2

 

 • Psí hlavolamy: Jsou to desky s různými otvory, pokličkami nebo šoupátky, pod kterými jsou schované pamlsky. Pejsek musí použít svou inteligenci a tlapky, aby odkryl všechny skrýše. Tyto hračky jsou vhodné pro pejsky, kteří jsou zvědaví, chytří nebo potřebují výzvu. Můžete je použít jako zábavnou hru, která posiluje vztah mezi Vámi a pejskem, nebo jako trénink pro psí mozek.

z m3190449900. . .o

 

 • Pullery a kruhy: Jsou to fialové kruhy ze speciální pěny, do kterých se pejsek může zakousnout. Lze je použít na přetahování nebo na aporty. Tyto hračky jsou vhodné pro pejsky, kteří jsou aktivní, silní nebo rádi soutěží. Můžete je použít jako sportovní aktivitu, která zlepšuje

Pěnový kruh Foam Fitness Ring pro psy - B&F

 • KONG gumové hračky: Hračky z kaučuku, které jsou téměř nezničitelné. Lze je plnit pamlsky nebo mrazit s jogurtem nebo paštikou. Pejsek si s nimi může dlouho hrát a žvýkat. Tyto hračky jsou vhodné pro pejsky, kteří mají silný skus, rádi koušou nebo potřebují uklidnit. Můžete je použít jako žvýkací hračku, která pomáhá udržovat zdravé zuby a dásně, nebo jako uklidňující hračku, která zabraňuje nudě a destruktivnímu chování. 
  Jedná se o americkou výrobu z kaučuku, tyto hračky jsou prakticky nezničitelné a vydrží tak Vašemu pejskovi nejspíše po celý život. Jsou vyrobené přímo ke žvýkání a můžete je nechat pejskovi bez obav bez dozoru. Kong stačí naplnit nějakou dobrotou, jako je třeba psí paštika, a zamrazit. Druhou možností je využití speciálních kousacích pamlsků, které se do Kongu zacvaknou a poskytnou žvýkací zábavu na několik hodin.

kong sKong senior - Small

 • Čmuchací dečky (sniff mats): Čmuchací dečky, nebo také koberečky, jsou novým a krásným způsobem, jak s Vaším pejskem strávit čas a naplno si jej užít. Do čmuchací dečky umístíte pamlsky a „schováte“ je tak. Úkolem pejska je pamlsky vyhledat pomocí čichu. Tato interaktivní hračka pro psy je ideální i pro malá štěňátka a psí seniory.

 

 

Jak hrát s interaktivními hračkami pro psy?

Interaktivní hračky pro psy jsou skvělým způsobem, jak pejskovi poskytnout zábavu, stimulaci a odměnu. Ale jak s nimi správně hrát, aby byla hra co nejefektivnější a nejbezpečnější? Zde je několik tipů, které byste měli dodržovat:

 • Vyberte hračku, která je vhodná pro velikost, věk a osobnost vašeho pejska. Některé hračky jsou určené pro malé nebo jemné pejsky, jiné pro velké a silné. Dále existují ty určené pro hru s majitelem, jiné pro samostatnou hru. Zkuste najít hračku, která bude vyhovovat potřebám a preferencím vašeho pejska, a která ho bude bavit a motivovat.

 • Ukažte pejskovi, jak se hračka používá, a pomozte mu, pokud bude potřebovat. Nenechte pejska, aby si s hračkou hrál sám, pokud neví, co s ní má dělat. To by ho mohlo znechutit nebo zneklidnit. Raději si s ním hrajte společně, a ukažte mu, jak se dostat k pamlskům nebo jak manipulovat s hračkou. Chvalte ho a odměňujte ho, když se mu podaří něco vyřešit nebo najít. Pokud bude mít pejsek problém, pomozte mu trochu, ale nedělejte to za něj. Nechte ho, aby si sám přišel na to, jak to funguje.

 • Sledujte pejska, když si s hračkou hraje, a ujistěte se, že je v bezpečí. Některé hračky mohou být pro pejska nebezpečné, pokud se rozbijí, roztrhnou nebo se je pes pokusí spolknout. Proto je důležité, abyste pejska nechali si s hračkou hrát jen pod Vaším dohledem, a abyste hračku pravidelně kontrolovali. Pokud zjistíte, že je hračka poškozená, okamžitě ji pejskovi seberte a nahraďte ji novou. Také se ujistěte, že pejsek nedostane příliš mnoho pamlsků z hračky, aby nepřibral na váze nebo neměl zažívací potíže. Nebo místo pamlsků používejte jeho běžné krmivo.

 • Měňte hračky a jejich obtížnost, aby pejsek neztratil zájem. Pejsek si může rychle zvyknout na stejnou hračku a její řešení, a pak už ho to nebude bavit. Proto je dobré, abyste měli několik různých hraček, které budete střídat, a abyste občas změnili jejich obtížnost. Například, můžete použít různé druhy pamlsků, které budou mít různou velikost, tvar nebo vůni. Nebo můžete použít různé druhy hraček, které budou mít různé mechanismy, třeba otvírání, zavírání, posouvání, točení, tahání, atd. Nebo můžete změnit prostředí, ve kterém si s hračkou hrajete, třeba na zahradě, v obýváku, v kuchyni, atd. Tím zajistíte, že pejsek bude mít vždy novou výzvu a zábavu.

 

 

Interaktivní hračky pro psy jsou skvělým způsobem, jak pejskovi poskytnout zábavu, stimulaci a odměnu. Pomáhají mu zlepšit jeho inteligenci, motoriku, chování a vztah s majitelem. Existuje mnoho typů interaktivních hraček, které se liší podle tvaru, materiálu, mechanismu a obtížnosti. Při výběru hračky je důležité zohlednit velikost, věk a osobnost pejska, a také jeho potřeby a preference. Při hraní s hračkou je důležité pejska sledovat, učit, chválit a pomáhat, ale také mu dát prostor pro samostatné řešení. A hlavně, nezapomeňte si s pejskem užít spoustu zábavy s interaktivními hračkami!

 

 

A kdyby jste si přesto nevěděli s interaktivními hračkami pro psy rady, neváhejte nás kontaktovat přes chat nebo mail info@gentledogs.cz 

Zpět do obchodu