VELKÁ AKCE na pamlsky - až 40% slevy! 🐕 na všechny produkty z kategorie Pamlsky! 🍗 Slevy jsou již započítány, není potřeba slevový kód. Jen do vyprodání!

Nejzdravější a nejlevnější doplňky stravy pro psy, které najdete ve své lednici 😋🥗🐶

dog and yogurt and cottage cheese and mozzarella and banana and boiled sweet potatoes and boiled potatoes and honey and apple and carrot, diverse and colorful, soft lighting, high depth od dield

Nejlepší a nejlevnější doplňky pro zdraví psů 🥘🌿

Pokud chcete svému čtyřnohému kamarádovi dopřát něco dobrého a zároveň prospěšného, nemusíte utrácet za drahé a složité produkty. Stačí se podívat do vaší lednice nebo do nejbližšího obchodu a vybrat si z nabídky levných a běžně dostupných potravin, které můžete použít jako vylepšení stravy vašeho psa.

Dodají mu vitamíny, minerály, probiotika, antioxidanty, vlákninu nebo bílkoviny, biotin či kolagen. Skvěle chutnají, jednoduše se podávají a svému čtyřnohému příteli můžete velmi jednoduše zpestřit jídelníček i celý život!

V tomto článku vám představíme několik tipů, jaké potraviny můžete psům nabídnout, jaké mají výhody pro jejich zdraví a jak je můžete podávat.

 

Jak potraviny navíc, které přidáváte do stravy psa, podávat? 🍽️

Doplňky stravy z běžných potravin můžete psům podávat různými způsoby, například:

 

Na lízací podložku:

 • Lízací podložka je speciální hračka pro psy, která má na povrchu drobné výstupky či drážky, do kterých se dá nanést tekutá nebo lepivá potravina.
 • Pes pak musí dlouho a pečlivě olizovat podložku, aby z ní dostal všechnu dobrotu.
 • Tím se zabaví, uklidní a zpomalí příjem potravy (což je důležité u pejsků, kteří hltají nebo jim hrozí torze žaludku).
 • Lízací podložku můžete přisát na podlahu, zeď nebo vanu, podle toho, kde chcete psa zaměstnat.
 • Pro ještě delší zábavu lze podložku dát na několik hodin do mrazáku a potravinu v ní zamrazit.
 • Lízací podložky pro psy se dají koupit v různých velikostech, tvarech a barvách.
 • Lízací podložky u nás zakoupíte již od 87 Kč!
 • V naší nabídce najdete tyto podložky (stačí kliknout na obrázek), a další po klinutí ZDE
  Lízací podložka zpomalující krmení Ryba 28cm - TrixieLízací miska spirála 16cm Lick’n'Snack - Trixietr ta2

 

Do Kong hračky:

 • Kong hračka je další oblíbená hračka pro psy, která je vyrobena z odolné gumy a má ve středu otvor, do kterého se dají nasypat různé pamlsky nebo krmivo.
 • Pes pak musí hračku kousat, tlačit a házet, aby z ní vypadla odměna. Tím se cvičí jeho čelisti, zuby a mozek.
 • Kong hračky pro psy se dají koupit v různých velikostech, tvrdostech a barvách.
 • Naší nabídku Kong hraček najdete po kliknutí ZDE.

 

Přímo do misky ke granulím nebo masu:

 • Doplňky stravy můžete také smíchat s granulemi, konzervou nebo domácím krmivem, které běžně dáváte psům.
 • Tím jim dodáte více chuti, vlhkosti a živin.
 • Díky tomu může mít váš pejsek každý den jinou večeři, i když mu budete podávat stále stejné granule.
 • Pokud přidáváte tekutější doplněk, jako je ovocná přesnídávka nebo jogurt, je vhodné je s granulemi promíchat a nechat je chvíli nasát, než je budete pejskovi podávat, aby byly měkčí a chutnější.

 

 

Ovocná přesnídávka 🍓🍊

Ovocná přesnídávka je nejen chutná, ale také zdravá svačina pro psy. Obsahuje vitamíny, minerály, antioxidanty a vlákninu, které podporují imunitu, trávení a celkovou vitalitu psů.

Ovocná přesnídávka také pomáhá hydratovat psy, což je důležité zejména v horkých dnech. Můžete si ji připravit doma z čerstvého nebo mraženého ovoce, nebo koupit hotovou v obchodě. Pokud kupujete hotovou přesnídávku, vybírejte tu, která neobsahuje přidaný cukr, konzervanty, modifikovaný škrob ani umělá barviva. Cena přesnídávky je kolem 10Kč za 150g a můžete ji koupit v kapsičce nebo ve skle.

Přesnídávka pro psy se hodí jako doplněk do granulí, konzervy, do lízací podložky i do Kong hračky.

Pejsci by měli dostávat maximálně 3 lžíce přesnídávky na každých 10kg hmotnosti, přílišné množství může způsobit průjem.

Jogurt 🍦

Jogurt je další zdravá a levná potravina, kterou můžete psům nabídnout jako doplněk. Obsahuje bílkoviny, vápník, fosfor a živé probiotické kultury, které pomáhají udržovat zdravou střevní mikroflóru, podporují trávení a imunitu psů.

Jogurt také pomáhá při léčbě kvasinkových infekcí, které mohou postihnout kůži, uši nebo tlamu psů.

Jogurt by měl být plnotučný, neochucený a bez laktózy, protože někteří psi mohou mít problémy s trávením mléčného cukru. Cena je kolem 35 Kč za 150g. Nekupujte pejskům ovocné jogurty, a už vůbec ne s marmeládou nebo čokoládou/karamelem apod. - to by mohlo způsobit až otravu.

Jogurt můžete psům podávat stejnými způsoby jako ovocnou přesnídávku, tedy na lízací podložku, do Kong hračky nebo jako zpestření běžné krmné dávky. Můžete také jogurt zamrazit a vytvořit tak chutnou a osvěžující mraženou pochoutku pro horké dny. Na to vám postačí běžná forma na led, naplňte ji jogurtem a zmražené kostičky pak můžete podávat svému pejskovi. Pokud chcete "psí zmrzlinu" ještě více vylepšit, můžete do jogurtu zamíchat kousky banánu nebo do něj přidat trochu medu.

Jogurt byste ale také neměli podávat v příliš velkém množství, protože by to mohlo způsobit zažívací potíže, doporučuje se maximálně 2 lžíce na každých 10kg hmotnosti.

 

Med 🍯

Med je sladká a lahodná potravina, která obsahuje glukózu, fruktózu, enzymy, vitamíny a minerály. Med má antibakteriální, protizánětlivé a antioxidační účinky, které mohou pomoci při léčbě ran, infekcí, alergií nebo kašle u psů.

Med také dodává energii a zlepšuje chuť k jídlu. Med by měl být kvalitní, nejlépe bio (od místního včelaře) a nezahřívaný, aby si zachoval své léčivé vlastnosti. Cena se pohybuje kolem 25 Kč za 100g.

Med můžete zamíchat do jogurtu nebo do běžné krmné dávky. 

Doporučuje se dávat maximálně jednu lžičku na 10 kg tělesné hmotnosti psa denně. Obsahuje velké množství cukru, které by mohlo zvýšit hladinu cukru v krvi a vašemu pejskovi by tak nemuselo být dobře při vysokých dávkách.

 

Vajíčka 🥚🍳

Vajíčka jsou vynikajícím zdrojem bílkovin, tuků, vitamínů a minerálů pro psy. Vajíčka podporují růst svalů, zdraví srsti, zraku a mozku.

Vajíčka také obsahují lecitin, který pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a taurin, který je důležitý pro srdeční funkci. Vajíčka by měla být čerstvá, nejlépe bio (domácí) a pocházející od slepic chovaných venku. Cena se pohybuje okolo 5 Kč za kus .

Vajíčka můžete psům podávat syrová nebo vařená, celá nebo jen žloutky nebo bílky.

Syrová vajíčka jsou snadno stravitelná a obsahují více živin než vařená, ale také mohou nést riziko salmonelózy nebo biotinového deficitu.

Vařená vajíčka jsou bezpečnější a snižují riziko alergické reakce, ale ztrácejí některé vitamíny při tepelné úpravě. Celá vajíčka jsou vyvážená a poskytují všechny potřebné složky, ale někteří psi mohou být alergičtí na bílky. Žloutky jsou bohaté na tuky a cholesterol, ale také na lecitin a taurin. Bílky jsou bohaté na bílkoviny, ale také obsahují avidin, který může bránit vstřebávání biotinu.

Doporučuje se dávat maximálně jedno vajíčko na 10 kg tělesné hmotnosti psa denně.

dog kibble topped with boiled egg, natural colors, soft lighting, high depth of field

 

Mrkev 🥕

Mrkev je zdravá a chutná zelenina, která obsahuje beta-karoten, vitamín A, vlákninu a antioxidanty. Mrkev pomáhá zlepšovat zrak, imunitu, trávení a prevenci nádorů u psů.

Mrkev také čistí zuby a masíruje dásně psů, když ji koušou. Mrkev by měla být čerstvá, nejlépe bio a pocházející z lokálního zdroje. Cena se pohybuje okolo 30 Kč za kilogram.

Mrkev můžete psům podávat syrovou nebo vařenou, celou nebo nastrouhanou.

Syrová mrkev je tvrdá a křupavá, což je ideální pro žvýkání a čištění zubů. Vařená mrkev je měkčí a sladší, což je vhodné pro psy s citlivými zuby nebo zažíváním. Celá mrkev je dobrá jako hračka nebo odměna, která zabaví a zasytí psa. Nastrouhanou mrkev snadno přimícháte do krmiva nebo jiných potravin.

Doporučuje se dávat maximálně jednu mrkev na 10 kg tělesné hmotnosti psa denně.

dog eating carrot, diverse and colorful, soft lighting, high depth of field

 

Banán 🍌

Banán je sladké a výživné ovoce, které obsahuje draslík, hořčík, vitamíny a vlákninu. Banán podporuje zdraví svalů, kostí, nervů a ledvin u psů. Banán také pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi a tlumit chuť k jídlu. Je tedy ideální i pro pejsky s nadváhou.

Banán by měl být zralý, nejlépe bio a bez slupek. Cena se pohybuje okolo 30 Kč za kilogram .

Banán můžete psům podávat syrový nebo zmražený, celý nebo nakrájený. Syrový banán je měkký a sladký, což je lákavé pro psy. Zmražený banán je tvrdý a osvěžující, což je skvělé pro horké dny.

Celý banán je dobrý jako odměna nebo jako zábava pro psa. Nakrájený banán snadno přidáte do krmiva nebo jiných potravin, například do jogurtu.

Doporučuje se dávat maximálně půl banánu na 10 kg tělesné hmotnosti psa denně.

 

Tvaroh 🍚

Tvaroh je mléčný výrobek, který obsahuje bílkoviny, vápník, fosfor a probiotické kultury. Tvaroh podporuje zdraví kostí, zubů, svalů a trávení psů. Tvaroh také pomáhá při léčbě průjmu nebo zvracení u psů.

Tvaroh by měl být plnotučný, neochucený a bez přidaného cukru. Cena se pohybuje okolo 30 Kč za 500 g .

Tvaroh můžete psům podávat stejnými způsoby jako ovocnou přesnídávku nebo jogurt, tedy na lízací podložku, do Kong hračky nebo jako zpestření běžné krmné dávky. Můžete také tvaroh zamrazit a vytvořit tak chutnou a osvěžující mraženou pochoutku pro horké dny.

Doporučuje se dávat maximálně jednu lžíci tvarohu na 10 kg tělesné hmotnosti psa denně.

dog eating dog food topped with curd and sliced apple, diverse and colorful, soft lighting, high depth of field

 

Jablko 🍏🍎

Jablko obsahuje vitamín C, vlákninu, pektin a antioxidanty. Jablko pomáhá zlepšovat imunitu, trávení a prevenci nádorů u psů.

Jablko také čistí zuby a masíruje dásně psů, když ho koušou. Jablko by mělo být čerstvé, nejlépe bio a bez jadérek. Cena se pohybuje okolo 25 Kč za kilogram.

Jablko můžete psům podávat syrové nebo vařené, nakrájené. Syrové jablko je tvrdé a křupavé, což je ideální pro žvýkání a čištění zubů. Vařené jablko je měkčí a sladší, což je vhodné pro psy s citlivými zuby nebo zažíváním.

Nakrájené jablko lze snadno přimíchat do krmiva. Až budete jablko krájet, vyjměte jadřinec. Jadérka nejsou pro psa vhodná ke konzumaci.

Doporučuje se dávat maximálně jedno jablko na 10 kg tělesné hmotnosti psa denně.

 

Brambory a sladké brambory (batáty) 🥔🍠

Brambory jsou bohaté na škrob, vlákninu a vitamín C. Mohou pomoci psům s trávením, energií a imunitou.

Sladké brambory (batáty) jsou také zdravé pro psy. Obsahují vitamíny A, B, C, E, železo, vlákninu a antioxidanty. Mohou podporovat zdraví kůže, srsti, očí a srdce psů. 

 

Brambory by se měly vařit nebo péct, nikoli podávat syrové nebo smažené. Syrové brambory obsahují solanin, který je pro psy toxický. Smažené brambory mohou způsobit obezitu a další zdravotní problémy.

Sladké brambory by se také měly vařit nebo péct, nikoli podávat syrové. Pečené nebo vařené sladké brambory jsou naopak snadno stravitelné a chutné pro psy.

Brambory by se měly podávat jako příloha, nikoli jako hlavní jídlo.

Přiměřená porce brambor pro psa je 1/2 brambory na každých 10kg váhy pejska. Cena brambor je kolem 25 Kč za kilogram. 

Přiměřená porce sladkých brambor pro psa je 1/4 sladké brambory na každých 10kg váhy pejska. Cena sladkých brambor je kolem 40 Kč za kilogram.

A dog eating a sweet potato

 

Sýr 🧀

Sýr je dobrým zdrojem bílkovin, vápníku a fosforu. Může pomoci psům s kostmi, zuby a svaly.

Měli byste vybírat sýry s nízkým obsahem tuku a soli, jako je cottage nebo mozzarella.

Někteří psi mohou být alergičtí nebo intolerantní na laktózu, takže je dobré sledovat jejich reakci na sýr. Sýr by se měl podávat jako pamlsek nebo jako součást krmné dávky.

Přiměřená porce sýru pro psa je asi 10-20 gramů na každých 10kg váhy psa. Cena měkkých nízkotučných sýrů je kolem 20 Kč za 120g.

 

Závěr

Jak vidíte, existuje mnoho potravin, které můžete psům podávat jako doplňky stravy, aniž byste museli utrácet za drahé a složité produkty.

Tyto potraviny jsou nejen levné a běžně dostupné, ale také velmi prospěšné pro zdraví a pohodu vašeho čtyřnohého kamaráda. Pomáhají mu posilovat imunitu, trávení, kůži, srst, kosti, zuby a klouby. Navíc mu dodávají energii, chutnají mu a zpestřují mu jídelníček.

Můžete je podávat různými způsoby, například na lízací podložce, do Kong hračky nebo přímo do misky ke granulím nebo masu. Vyzkoušejte některou z našich potravin z článku a uvidíte, jak se váš pejsek bude radovat z každého sousta.

Nezapomeňte však, že doplňky stravy by měly tvořit jen malou část stravy psa a nikdy by neměly nahrazovat kvalitní a vyvážené krmivo. Také je důležité dodržovat správné dávkování a konzultovat se svým veterinářem, pokud má váš pes nějaké zdravotní problémy nebo alergie. Přejeme vám a vašemu psímu příteli hodně zdraví a zábavy při vymýšlení nových psích receptů 🍏🥗💚

dog and yogurt and cottage cheese and mozzarella and banana and boiled sweet potatoes and boiled potatoes and honey and apple and carrot, diverse and colorful, soft lighting, high depth of field

 

 

Zpět do obchodu