VELKÁ AKCE na pamlsky - až 40% slevy! 🐕 na všechny produkty z kategorie Pamlsky! 🍗 Slevy jsou již započítány, není potřeba slevový kód. Jen do vyprodání!

Kopřiva: zdravotní přínosy pro psy (trávení, detox, ledviny)

Kopřiva může pejskům pomoci při léčbě i prevenci různých onemocnění.

007-pets      Posiluje krevní oběh a srdeční činnost

015-bone      Zlepšuje kvalitu srsti a kůže

001-cardiogram-1      Podporuje metabolismus a hubnutí

007-pets      Chrání ledviny a močové cesty

015-bone      Působí proti alergiím a ekzémům

001-cardiogram-1      Zvyšuje odolnost proti parazitům a plísním

Kopřiva je plevel, který roste téměř všude. Má však i mnoho léčivých účinků na zdraví našich psů.

Kopřiva obsahuje chlorofyl, kyselinu křemičitou, železo, vápník, hořčík a další látky, které mohou pomoci psům s různými zdravotními problémy. Kopřiva má protikřečové, močopudné, krvetvorné a tonizující účinky a je vhodná například při anémii, revmatismu nebo cukrovce.

KOPŘIVU PRO PSY ZAKOUPÍTE PO KLIKNUTÍ ZDE

Dog eating nettle greens from bowl

Jak může kopřiva pomoci psovi?

 • Zlepšuje krevní oběh: Kopřiva pomáhá při chudokrevnosti, srdečních potížích, vysokém nebo nízkém tlaku nebo otocích. Kopřiva zvyšuje hladinu hemoglobinu a červených krvinek v krvi a podporuje srdeční činnost. Kopřiva také rozšiřuje cévy a zlepšuje průtok krve.

 • Zlepšuje kvalitu srsti a kůže: Kopřiva pomáhá při lupénce, ekzému, alergiích, svědění nebo vypadávání srsti. Kopřiva dodává kůži a srsti vitamíny, minerály a kyselinu křemičitou, které zvyšují jejich pevnost, lesk a odolnost. Kopřiva také působí proti zánětům, infekcím a parazitům na kůži a srsti.

 • Podporuje metabolismus a hubnutí: Kopřiva pomáhá při obezitě, cukrovce, nedostatečné štítné žláze nebo nadměrné chuti k jídlu. Kopřiva urychluje spalování tuků a cukrů a snižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi.

 • Kopřiva také zlepšuje funkci trávicího systému a pomáhá při průjmu, zácpě, nadýmání nebo nechutenství.

 • Chrání ledviny a močové cesty: Kopřiva pomáhá při zánětech, infekcích, kamenech nebo písku v ledvinách a močových cestách. Kopřiva má močopudné, protikřečové a protizánětlivé účinky a pomáhá vyplavovat toxiny a odpadní látky z těla psa. Kopřiva také zvyšuje hladinu kyseliny močové, která pomáhá rozpouštět kameny a písek.

 • Působí proti alergiím a ekzémům: Kopřiva pomáhá při alergických reakcích, jako je kopřivka, svědění, otoky nebo zarudnutí. Kopřiva má antihistaminické, protialergické a protizánětlivé účinky a pomáhá snižovat uvolňování histaminu, který způsobuje alergické příznaky. Kopřiva také posiluje imunitní systém a pomáhá při autoimunitních onemocněních.

 • Zvyšuje odolnost proti parazitům a plísním: Kopřiva pomáhá při napadení parazity, jako jsou blechy, klíšťata, vši nebo červi. Kopřiva má insekticidní, akaricidní, vermifugální a fungicidní účinky a pomáhá zabíjet a odstraňovat parazity a plísně z těla psa. Kopřiva také zlepšuje kvalitu krve a pomáhá při anémii způsobené parazity.

 • Kyselina křemičitá: Kyselina křemičitá je hlavní složkou kopřivy. Kyselina křemičitá má regenerační, posilující a ochranné účinky na tkáně a orgány psa. Pomáhá zlepšovat kvalitu srsti, kůže, kostí, chrupavek, zubů, drápů a kloubů. Kyselina křemičitá také podporuje hojení ran, zlomenin a vředů.

 • Chlorofyl: Chlorofyl je zelené barvivo v kopřivě. Chlorofyl má detoxikační, krvetvorné a protinádorové účinky. Pomáhá odstraňovat toxiny a odpadní látky z těla psa a zvyšuje hladinu kyslíku v krvi. Chlorofyl také působí proti rakovinným buňkám a pomáhá při rakovině.

 • Železo: Železo je důležitý minerál v kopřivě. Železo je nezbytné pro tvorbu hemoglobinu a červených krvinek, které přenášejí kyslík do tkání a orgánů psa. Železo také podporuje srdeční činnost, imunitní systém a nervový systém. Železo pomáhá při anémii, slabosti, únavě nebo chudokrevnosti.
   

nettle tea

Kopřiva obsahuje tyto složky:

 • Kyselina křemičitá - podporuje kůži a srst zvyšuje pevnost chlupů drápů a kostí, působí protizánětlivě a detoxikačně 
 • Chlorofyl - zelené barvivo, které má antioxidační, antibakteriální a hojivé účinky, podporuje tvorbu červených krvinek, čistí krev a játra
 • Vitamíny - kopřiva je bohatá na vitamíny A, C, E, K a skupiny B, které jsou důležité pro imunitu, zrak, kůži, metabolismus, nervový systém a další funkce organismu
 • Minerály - kopřiva obsahuje hořčík, železo, vápník, draslík, fosfor, měď, zinek, mangan, selen a další minerály, které jsou nezbytné pro zdraví kostí, svalů, krve, hormonů a enzymů
 • Flavonoidy - rostlinné látky, které mají antioxidační, protizánětlivé, antialergické a protinádorové účinky, chrání cévy, srdce a mozek
 • Fenolkyseliny - rostlinné látky, které mají antioxidační, protizánětlivé, antibakteriální a antivirové účinky, podporují trávení a detoxikaci
 • Lektiny - rostlinné bílkoviny, které mají imunomodulační, antivirové a antinádorové účinky, ovlivňují růst a diferenciaci buněk
 • Histamin - organická látka, která má vazodilatační, bronchokonstrikční a sekreční účinky, podílí se na alergických reakcích a zánětech, stimuluje tvorbu žaludeční šťávy
 • Acetylcholin - organická látka, která je neurotransmiterem, podílí se na přenosu nervových vzruchů, ovlivňuje paměť, učení, svalovou kontrakci a srdeční rytmus
 • Serotonin - organická látka, která je neurotransmiterem, podílí se na regulaci nálady, spánku, chuti k jídlu, sexuality, bolesti a krevního tlaku

KOPŘIVU PRO PSY ZAKOUPÍTE PO KLIKNUTÍ ZDE

Použití

Zde je návod, jak podávat psovi kopřivu pro různé účely:

 

1. Čaj

Čaj se připravuje z čerstvých nebo sušených listů kopřivy, které se zalijí vroucí vodou a nechají louhovat 10-15 minut. Čaj můžete přidávat do vody nebo krmiva psa. Dávkování je 1-2 lžičky čaje na 10 kg tělesné hmotnosti psa. Podávejte psovi kopřivu 2-3x denně po dobu 2-4 týdnů. Čaj je vhodný pro detoxikaci, záněty a infekce močových cest, anémii, srdeční potíže nebo psincový kašel.

 

2. Olej

Olej se připravuje z čerstvých nebo sušených listů kopřivy, které se namočí do rostlinného oleje (olivový, slunečnicový) a nechají macerovat 2-4 týdny. Olej můžete přidávat do krmiva psa. Dávkování je 5-10 kapek oleje na 10 kg tělesné hmotnosti psa. Podávejte psovi kopřivu 1x denně po dobu 2-4 týdnů. Olej je vhodný pro ochranu proti parazitům a plísním, zlepšení kvality srsti a kůže, záněty a bolesti kloubů nebo svalů, nebo rakovinu.

 

3. Prášek

Prášek se připravuje z usušených a rozemletých listů kopřivy. Prášek můžete přidávat do krmiva psa. Dávkování je 1-2 lžičky prášku na 10 kg tělesné hmotnosti psa. Pokud se vám nechce sušené řezané listy kopřivy mlít na prášek, dávkování je 2-3 lžičky na 10 kg tělesné hmotnosti psa a den. Podávejte psovi kopřivu 1x denně po dobu 2-4 týdnů. Prášek je vhodný pro podporu metabolismu a hubnutí, cukrovku, štítnou žlázu, obezitu nebo nadměrnou chuť k jídlu.

 

4. Obklad

Obklad se připravuje z čerstvých nebo sušených listů kopřivy, které se zalijí vroucí vodou a nechají louhovat 10-15 minut. Obklad můžete aplikovat na postižené místo na kůži psa. Nechte působit 10-15 minut a poté opláchněte vodou. Opakujte 2-3x denně podle potřeby. Obklad je vhodný pro zmírnění alergií, kopřivky, svědění, zánětů, infekcí nebo hojení ran na kůži psa.


5. Koupel

Koupel se připravuje z většího množství čerstvých nebo sušených listů kopřivy, které se zalijí vroucí vodou a nechají louhovat 30-60 minut. Koupel můžete použít pro celé tělo psa nebo jen pro postiženou část. Nechte působit 10-15 minut a poté opláchněte vodou. Opakujte 2-3x denně podle potřeby. Koupel je vhodná pro celkové zlepšení krevního oběhu, kvality . srsti a kůže, odstranění toxinů a odpadních látek z těla psa, nebo pro relaxaci a uklidnění nervového systému.

Zpět do obchodu