VELKÁ AKCE na pamlsky - až 40% slevy! 🐕 na všechny produkty z kategorie Pamlsky! 🍗 Slevy jsou již započítány, není potřeba slevový kód. Jen do vyprodání!

Jitrocel kopinatý na trávení, kašel a hojení ran - NaturWay

Jitrocel u pejsků pomáhá s rychlejším hojením ran, při ekzémech a alergiích.

Podávaný vnitřně posílí imunitu, uleví od kašle, podporuje správné trávení a působí proti vnitřním a vnějším parazitům.

Bylinka v nejvyšší kvalitně, vhodné pro lidskou spotřebu.

Značka: NaturWay
od 63 Kč
Proč nakoupit u nás?
Velikost balení (g): 100g
Do týdne (na objednávku)
Můžeme doručit do: 26.7.2024
63 Kč
Velikost balení (g): 250g
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do: 22.7.2024
111 Kč

Jako podpůrná léčba u pejsků se hodí na tyto problémy:

007-pets     Podporuje správné trávení, pomáhá proti průjmu

015-bone     Pomáhá při kašli

001-cardiogram-1     Urychluje hojení ran a desinfikuje je (obklady)

007-pets     Působí proti vnitřním i vnějším parazitům

015-bone     Pomáhá při ekzémech a alergiích

001-cardiogram-1     Je jemný a bezpečný i pro štěňata a alergické psy

 

Jak může jitrocel pomoci psovi?

Jitrocel kopinatý je léčivá bylina, která má několik pozitivních účinků na zdraví psa.

  • Protizánětlivý a antibiotický účinek: Jitrocel obsahuje glykosid aukubin, který působí proti bakteriím a zánětům. Jitrocel může pomoci při léčbě vředových chorob žaludku, dvanáctníku nebo tlustého střeva u psů

  • Kašel a dýchací cesty: Jitrocel také zmírňuje podráždění sliznic dýchacích cest a pomáhá při kašli.

  • Hojení ran: Jitrocelové listy se používají k výrobě obkladů, které urychlují hojení ran, oděrek, popálenin nebo kousnutí. Jitrocel také zastavuje krvácení a má antioxidační účinek.

  • Trávení: Jitrocel podporuje správnou činnost trávicího systému u psů, protože obsahuje vlákninu, slizové látky a hořčiny. Jitrocel také pomáhá při průjmu, zácpě nebo nadýmání.

  • Podpora imunitního systému: Jitrocel podporuje obranyschopnost organismu a pomáhá při infekcích a nachlazení. Pro ještě lepší účinek můžete čaj z jitrocele obohatit o vitamin C nebo echinaceu, které mají také imunitní účinek.

  • Antiparazitický účinek: Jitrocel má schopnost ničit nebo vyhánět parazity, jako jsou červi, blechy nebo klíšťata. Jitrocel lze použít jako prevenci nebo jako doplněk k léčbě antiparazitiky.

  • Zdravá kůže a srst: Jitrocel zlepšuje stav kůže a srsti psa, protože má antioxidační, protizánětlivý a hojivý účinek. Jitrocel také pomáhá při ekzémech, lupénce, a alergiích

 

Jitrocel kopinatý (Plantago lanceolata) je trsnatá rostlina, charakteristická typickou růžicí přízemních listů, ze které vyrůstají 2-3 stvoly. Dorůstá výšky až 30 cm. Květy jsou velmi malé, bílé nebo zelenavé, uspořádané ve vzpřímených klasech na dlouhých stopkách. Listy jsou oválné až podlouhlé s pravidelným žilkováním.

 

Použití

1. Čaj na imunitu, kašel, trávení a parazity

Nejčastěji se používá jako čaj, který se přidává do vody nebo do krmiva.

Čaj se připravuje z usušených nebo čerstvých listů jitrocele, které se zalijí vroucí vodou a nechají louhovat 10 až 15 minut. Jitrocelový čaj se může podávat 2 až 3 krát denně, v závislosti na velikosti a stavu psa.

 

2. Čerstvé či sušené lístky

Další možností je podávat psu jitrocelové listy přímo, buď čerstvé nebo sušené. Čerstvé listy se mohou rozdrtit nebo rozsekat a dát psu jako součást pamlsků nebo krmiva. Sušené listy se mohou namočit do vody a poté zamíchat psovi do krmiva.

 

3. Obklad na ránu pro podporu hojení

Připravte si silný odvar z jitrocele: zalijte 3 lžíce sušených listů jitrocele 250 ml horké vody a nechte je louhovat 15 minut pod pokličkou. Poté sceďte nálev a nech ho vychladnout.

Namočte do studeného nálevu čistý kus látky nebo gázy a vymačkejte ho, aby nebyl příliš mokrý. Přiložte obklad na ránu psa a připevněte jej elastickým obinadlem. Měňte obklad 2-3x denně a vždy používejte novou látku a čerstvý nálev. Pokračujte v léčbě, dokud se rána nezacelí. Pokud se rána zhorší, zanítí se nebo se objeví hnis, okamžitě vyhledejte veterináře.

 

Druhou možností je vyrobit si kašičku, a to takto:

Rozemelte suché listy jitrocele na prášek a zalijte je malým množstvím vařící vody, aby vám vznikla kašička. Rozetřete ji na mikrotenový sáček, přiložte na ránu a upevněte obvazem. Obklady vyměňujte dvakrát až třikrát denně.

 tea made out of ribwort dried leaves, there is a dog looking at the cup of tea, soft lighting, diverse and colorful, high depth of field

 

 

Zpět do obchodu