VELKÁ AKCE na pamlsky - až 40% slevy! 🐕 na všechny produkty z kategorie Pamlsky! 🍗 Slevy jsou již započítány, není potřeba slevový kód. Jen do vyprodání!

Mořská řasa kelpa pro psy: čisté zuby, svěží dech, prevence zubního kamene

Vyřešte problémy se zápachem z tlamy, kelpa také pomáhá proti zubnímu plaku a zubnímu kameni.

Co je to kelpa?

Kelpa je název pro skupinu hnědých mořských řas, které rostou v chladných a mírných mořích po celém světě.

Kelpa je známá pro svou vysokou nutriční hodnotu a obsah jódu, který je důležitý pro správnou funkci štítné žlázy.

Kelpa se používá jako doplněk stravy pro lidi i zvířata, protože má řadu pozitivních účinků na zdraví a kvalitu života.

MOŘSKOU ŘASU KELPU PRO PSY ZAKOUPÍTE PO KLIKNUTÍ ZDE

kelpa1

 

Účinky na zdraví a kvalitu života pejska:

- využívána v prevenci před usazováním zubního plaku

- zamezuje vzniku zubního kamene

- potlačuje zápach z tlamy

- narušení stávajícího zubního kamene (díky jeho změkčení jej lze jednoduše odstranit)

- mění enzymatické složení slin, které pak přirozeně omezují výskyt zubního plaku v tlamě psa

- skvělý antioxidant, podporuje správné imunitní reakce

 

Kelpa působí jako přírodní zubní kartáček pro psy, protože pomáhá odstraňovat nečistoty a bakterie z povrchu zubů a dásní. Tím snižuje riziko zánětů, infekcí a ztráty zubů u psů.

Kelpa také neutralizuje kyselost v ústech psa, což zabraňuje tvorbě zubního kamene. Zubní kámen je tvrdá vrstva, která se tvoří na zubech z usazeného plaku a minerálů ze slin. Kelpa změkčuje zubní kámen, takže jej lze snadno odstranit mechanickým čištěním nebo veterinárním zákrokem.

Kelpa také zlepšuje dech psa, protože odstraňuje nepříjemné pachy způsobené rozkladem potravy a bakteriemi v tlamě. Kelpa je také bohatá na antioxidanty, které chrání buňky před poškozením způsobeným volnými radikály. Volné radikály jsou nestabilní molekuly, které vznikají v důsledku stresu, znečištění, stárnutí nebo nemoci. Antioxidanty pomáhají udržovat zdravou imunitu psa a bojovat proti zánětům a infekcím.

_628bea5c-32f3-40af-a082-38afcb4ab8ba (1)

Vhodné pro pejsky:

- s problémovým stavem chrupu a dásní

- k prevenci potíží se zubním kamenem (již od štěňátka)

- k potlačení nepříjemného zápachu z tlamy psa

- ke zlepšení pigmentace kůže a srsti

- ke zlepšení funkce imunity a prevenci infekcí

- jako doplněk při stravování BARFem

Kelpa je vhodná pro všechny psy, kteří trpí nebo jsou náchylní k problémům se zuby a dásněmi. Kelpa může pomoci předcházet tvorbě zubního plaku a kamene, které jsou hlavními příčinami zubního kazu, zánětu dásní a parodontózy u psů.

Kelpa je také doporučována pro psy, kteří mají špatný dech, protože pomáhá odstranit pachy z tlamy.

Kelpa je také prospěšná pro psy, kteří mají bledou nebo matnou srst, protože podporuje produkci melaninu, který je zodpovědný za barvu kůže a srsti.

Kelpa je také užitečná pro psy, kteří mají slabou imunitu nebo jsou náchylní k infekcím, protože posiluje obranyschopnost organismu a pomáhá léčit záněty.

Kelpa je také vhodná jako doplněk stravy pro psy, kteří jsou krmeni syrovou stravou (BARF), protože dodává důležité vitamíny, minerály a stopové prvky, které mohou chybět v tomto typu krmiva.

MOŘSKOU ŘASU KELPU PRO PSY ZAKOUPÍTE PO KLIKNUTÍ ZDE již od 49 Kč!

A dog with clean teeth and fresh breath

Složení a minerály v řase kelpa:

Kelpa obsahuje tyto složky a jejich účinky na zdraví psa jsou:

  • Jód: je důležitý pro správnou funkci štítné žlázy, která reguluje metabolismus a hormonální rovnováhu. Nedostatek jódu může způsobit problémy s energií, nadváhou, srstí, kůží nebo imunitou.
  • Železo: je nezbytné pro tvorbu červených krvinek, které přenášejí kyslík do tkání. Nedostatek železa může vést k anémii, slabosti, bledosti, dechu nebo srdečním potížím.
  • Vápník: je podstatný pro pevnost kostí, zubů, drápů a svalů. Nedostatek vápníku může způsobit křehkost, lámavost, zlomeniny, křeče nebo osteoporózu.
  • Fosfor: je důležitý pro růst a opravu buněk, kostí, zubů a nervového systému. Nedostatek fosforu může způsobit slabost, bolesti, poruchy paměti nebo kognitivní problémy.
  • Zinek: je nezbytný pro imunitu, hojení ran, chuť k jídlu, trávení, růst a reprodukci. Nedostatek zinku může způsobit infekce, záněty, ztrátu chuti k jídlu, průjem, zvracení, zhoršení srsti nebo plodnosti.
  • Sodík: podílí se na udržení rovnováhy tekutin, krevního tlaku, nervového a svalového podnětu. Nedostatek sodíku může způsobit dehydrataci, slabost, zmatenost, křeče nebo kolaps, a to především u sportujících psů a v letním období.
  • Draslík: je důležitý pro svalovou kontrakci, srdeční rytmus, nervovou funkci a rovnováhu tekutin. Nedostatek draslíku může způsobit slabost, zrychlení srdečního tepu, arytmii, zvracení nebo poruchy ledvin.
  • Vitamíny: kelpa obsahuje různé vitamíny, jako jsou provitamín A, B1, B2, B3, C, D, E, K, biotin a kyselina listová. Tyto vitamíny mají různé funkce, jako jsou podpora zraku, kůže, srsti, nervového systému, imunity, metabolismu, hojení, krvetvorby, kostí, zubů a reprodukce. Nedostatek vitamínů může způsobit různé příznaky, jako jsou slepota, dermatitida, ztráta srsti, poruchy nervů, infekce, krvácení, anémie, křivice, skorbut nebo neplodnost.

  • Stopové prvky: kelpa obsahuje také stopové prvky, jako jsou měď, mangan, selen, chrom, kobalt, molybden, bór, jod, brom, fluor, vanad, arsen, nikl, stroncium, rubidium a další. Tyto prvky mají různé účinky, jako jsou podpora enzymů, hormonů, pigmentace, antioxidantů, detoxikace, kostí, zubů, nervů, srdce, krevních cév a dalších. Nedostatek stopových prvků může způsobit různé poruchy, jako jsou anémie, hypotyreóza, depigmentace, imunodeficience, diabetes, kardiovaskulární problémy, osteoporóza, zubní kaz, neurologické problémy a další.
  • Aminokyseliny: kelpa obsahuje také některé aminokyseliny, jako jsou glycin, alanin, arginin a prolin. Tyto aminokyseliny jsou stavebními kameny bílkovin, které jsou nezbytné pro růst, opravu, funkci a strukturu buněk, tkání, orgánů, hormonů, enzymů a protilátek. Nedostatek aminokyselin může způsobit různé problémy, jako jsou ztráta svalové hmoty, poruchy růstu, slabost, únava, infekce, poruchy trávení, poruchy kognice a další.

A bag of kelp supplement for dogs

MOŘSKÁ ŘASA KELPA PRO PSY K DOSTÁNÍ PO KLIKNUTÍ ZDE již od 49 Kč!

Jakým způsobem řasa pomáhá udržovat zuby psa čisté a jeho dech svěží?

Kelpa pracuje několika různými principy současně, to jí činí velice účinnou.

1. Prevence zubního plaku

Kelpa obsahuje látky, které ovlivňují složení a množství slin u psa. Sliny jsou důležité pro čištění zubů a neutralizaci kyselosti v tlamě. Kelpa zvyšuje produkci slin a zároveň snižuje jejich viskozitu, což znamená, že jsou tekutější a lépe splachují potravní zbytky a bakterie z povrchu zubů a dásní. Kelpa také snižuje pH slin, což znamená, že jsou méně kyselé a méně náchylné k tvorbě zubního plaku. Zubní plak je lepkavá vrstva, která se tvoří na zubech z potravních zbytků a bakterií. Pokud se neodstraňuje, může způsobit zánět dásní, zubní kazy nebo ztrátu zubů.

 

2. Prevence zubního kamene

Kelpa také obsahuje látky, které ovlivňují složení a množství minerálů v slinách u psa . Minerály jsou důležité pro tvrdost a odolnost zubů, ale pokud se usazují na zubech, mohou vytvářet zubní kámen. Kelpa snižuje koncentraci vápníku a fosforu v slinách, což znamená, že jsou méně schopné tvořit zubní kámen. Kelpa také snižuje pH slin, což znamená, že jsou méně kyselé a méně náchylné k tvorbě zubního kamene. 

 

3. Odstranění zubního kamene

Kelpa obsahuje látky, které působí na již existující zubní kámen u psa . Kelpa změkčuje zubní kámen, což znamená, že je méně pevný a snadněji se odlupuje od zubů. Kelpa také narušuje strukturu zubního kamene, což znamená, že je méně kompaktní a snadněji se rozpadá. Kelpa tak umožňuje odstranit zubní kámen mechanickým čištěním nebo veterinárním zákrokem.

 

4. Odstranění zápachu z tlamy

Kelpa obsahuje látky, které působí na pachy v tlamě psa . Kelpa odstraňuje nepříjemné pachy způsobené rozkladem potravy a bakteriemi v tlamě. Kelpa také potlačuje růst nepřátelských bakterií, které způsobují zápach z tlamy. Kelpa tak zlepšuje dech psa a zvyšuje jeho pohodu a sebevědomí.

 

Zpět do obchodu