VELKÁ AKCE na pamlsky - až 40% slevy! 🐕 na všechny produkty z kategorie Pamlsky! 🍗 Slevy jsou již započítány, není potřeba slevový kód. Jen do vyprodání!

Jak podpořit hojení ran a rekonvalescenci psů přírodní cestou?

 

Psi jsou naši věrní přátelé, kteří nás doprovázejí v radostech i strastech. Bohužel se někdy stane, že se zraní nebo onemocní a potřebují naši péči a pomoc. Jak jim můžeme co nejlépe pomoci, aby se rychle zotavili a byli zase šťastní a zdraví? Existují přírodní způsoby, jak podpořit hojení ran a rekonvalescenci psů? V tomto článku se dozvíte několik tipů a rad, které vám mohou pomoci.

Co ovlivňuje hojení ran a rekonvalescenci psů?

Hojení ran a rekonvalescenci psů ovlivňuje mnoho faktorů, mezi které patří:

 • Typ a rozsah zranění nebo nemoci. Některé rány jsou povrchové a snadno se zahojí, jiné jsou hluboké, infikované nebo vyžadují chirurgický zákrok. Stejně tak některé nemoci jsou lehčí a krátkodobé, jiné jsou vážné a chronické. Podle toho se liší i doba a způsob léčby a rekonvalescence.
 • Věk, plemeno a kondice psa. Mladí a zdraví psi se obvykle zotavují rychleji a lépe než staří a nemocní psi. Některá plemena jsou náchylnější k určitým zdravotním problémům nebo mají horší schopnost hojení ran. Také fyzická a psychická kondice psa hraje roli v jeho rekonvalescenci.
 • Péče a podpora majitele. Majitel psa je ten, kdo mu poskytuje základní péči, jako je hygiena, strava, klid, léky, obvazy, kontroly u veterináře atd. Majitel psa je také ten, kdo mu dává lásku, pozornost, povzbuzení a společnost, které jsou pro psa velmi důležité pro jeho duševní pohodu a motivaci k uzdravení. Věnujte se svému psovi v toto náročné období co nejvíce, buďte mu nablízku, ale nesnažte se vymýšlet nějaké společné aktivity. Váš pejsek potřebuje klid a odpočinek, aby co nejdříve opět nabral síly.

 pejsek, který se sranil a proto má obvázanou tlapku obinadlem, pejsek vypadá smutně a leží

Jak podpořit hojení ran a rekonvalescenci psů přírodní cestou?

Přírodní způsoby podpory hojení ran a rekonvalescenci psů jsou ty, které využívají sílu přírody a jejích produktů, jako jsou bylinky, vitamíny, minerály, enzymy, probiotika, oleje, med, jíl, bahno, voda, slunce, vzduch atd. Tyto způsoby jsou často levnější, šetrnější a účinnější než syntetické léky a chemikálie. Samozřejmě je potřeba je používat s rozumem, v souladu s veterinárními doporučeními a v kombinaci s dalšími způsoby péče. Zde je několik příkladů přírodních způsobů podpory hojení ran a rekonvalescenci psů:

 

1. Bylinky

Bylinky jsou rostliny, které obsahují účinné látky, které mají různé účinky na organismus. Některé bylinky mají protizánětlivé, antibakteriální, antiseptické, hojivé, utišující, posilující, imunitní, detoxikační, trávicí, močopudné, antiparazitární, antialergické, antidepresivní a další účinky.

Bylinky se mohou podávat psům v různých formách, jako jsou čaje, tinktury, masti, oleje, prášky, kapsle, sirupy, koupele, obklady, inhalace, aromaterapie atd. Při výběru a používání bylinek je potřeba dbát na jejich kvalitu, dávkování, kontraindikace, interakce a individuální reakce psa. Obecně je dobré řídit se pravidlem dávkování 1 čajová lžička bylin na 10kg živé váhy psa a den. Například 20kg pejsek tedy může zkonzumovat 2 čajové lžičky byliny denně.

 

 

Některé běžné bylinky, které se používají pro hojení ran a rekonvalescenci psů, jsou například:

Aloe vera
 • Má silné hojivé, protizánětlivé, antibakteriální a hydratační účinky.
 • Gel z listů se používá na ošetření popálenin, odřenin, řezných ran, ekzémů, alergií, hmyzích kousnutí, podráždění kůže atd.
 • Gel se nanáší přímo na ránu nebo se používá jako obklad.
 • Aloe vera se také podává psům vnitřně jako doplněk stravy pro podporu trávení, imunity, detoxikace a celkového zdraví.
 • Aloe vera je bezpečná pro většinu psů, ale může způsobit průjem nebo alergii u některých jedinců. Proto je vhodné začít s malou dávkou a postupně ji zvyšovat. Doporučená dávka je 1/4 až 1/2 čajové lžičky gelu na 5 kg hmotnosti psa, podávaná jednou až dvakrát denně.

 

Arnika

 • Tato bylina má vynikající protizánětlivé, analgetické a hojivé účinky, a také snižuje otoky.
 • Používá se na ošetření modřin, otoků, svalových a kloubních bolestí, zlomenin, vymknutí, natržení, zánětů, revmatismu, artritidy a dalších poranění pohybového aparátu.
 • Arnika se používá pouze zevně, nejčastěji ve formě masti, oleje, tinktury nebo obkladu.
 • Arnika se nesmí používat na otevřené rány, protože může způsobit podráždění nebo alergii. Arnika je také toxická při požití, proto je nutné zajistit, aby pes neměl přístup k její konzumaci.

Mast z arniky pro pejsky v BIO kvalitě najdete po kliknutí ZDE

_3bb45a0d-aca4-43dd-a8b2-783f20eb4927

 

Heřmánek

 • Má uklidňující, protizánětlivé, antibakteriální, antiseptické, hojivé, trávicí, antialergické a imunitní účinky.
 • Používá se na ošetření zánětů kůže, sliznic, očí, uší, dásní, hltanu, žaludku, střev, močových cest atd.
 • Heřmánek se používá zevně i vnitřně, nejčastěji ve formě čaje, výluhu, koupele, obkladu, inhalace, aromaterapie atd.
 • Heřmánek je velmi bezpečný a vhodný i pro štěňata a alergické psy.

Heřmánek pro pejsky můžete zakoupit po kliknutí ZDE

_40f7e41c-ddcf-41b4-b623-649c6cb773e7

 

Jitrocel

 • Má výrazné hojivé, protizánětlivé, antibakteriální, antiseptické, protijedové, trávicí a imunitní účinky.
 • Používá se na ošetření řezných ran, odřenin, popálenin, kousnutí, bodnutí, zánětů kůže, sliznic, dýchacích cest, trávicího traktu, močových cest atd.
 • Jitrocel se používá zevně i vnitřně, nejčastěji ve formě čaje, výluhu, masti, oleje, prášku, sirupu, koupele, obkladu, inhalace, aromaterapie atd.
 • Jitrocel je velmi bezpečný a vhodný i pro štěňata a alergické psy.

 

Jitrocel pro pejsky můžete najít po kliknutí ZDE

thumb 2000x1600 jitrocel list rezany

 

 

Řepík

 • Má silné desinfekční a antibakteriální účinky, příznivě působí při zklidnění kůže a podporuje hojení ran.
 • Řepík se používá zevně ve formě omývání, obkladů nebo mastí.
 • Řepík je také vhodný pro vnitřní užití, například jako čaj, pro podporu trávení, detoxikace a imunity.
 

arnica nad aloe vera and rapeseed and chamomile and ribwort

2. Zelený jíl

Jíl je přírodní materiál, který má schopnost absorbovat nečistoty, toxiny, bakterie a hnis z rány. Zároveň má protizánětlivé, hojivé, regenerační, mineralizační a alkalizující účinky.

Jíl se používá na ošetření infikovaných, hnisavých, zanícených, oteklých, bolestivých a špatně se hojících ran. Jíl se nanáší na ránu ve formě kaše, která se připravuje smícháním jílu s vodou nebo bylinným odvarem. Kaše se může aplikovat přímo na ránu nebo se může zabalit do gázy nebo plátna a poté přiložit na ránu. Jíl se nechává působit, dokud nezaschne, poté se opatrně odstraní a rána se omyje. Jíl se může používat i vnitřně jako doplněk stravy pro podporu trávení, detoxikace a imunity.

Zelený Jíl od Dokonalé Lásky najdete TADY.

green clay pasta v mističce kterou člověk potírá ránu na tlapce psa

3. Med

Med má vynikající antibakteriální, antiseptické, hojivé, protizánětlivé, hydratační, vyživující a imunitní účinky. Med se používá na ošetření různých typů ran, jako jsou popáleniny, odřeniny, řezné rány, infikované rány, vředy, dekubity, diabetické nohy atd.

Med se nanáší na ránu ve formě tenké vrstvy nebo se používá jako obklad. Med se může kombinovat s jinými přírodními látkami, jako jsou aloe vera, arnika, heřmánek, jitrocel, jíl, propolis, oleje atd. Med se také podává psům vnitřně jako doplněk stravy pro podporu zdraví, energie, vitality a prevence infekcí.

4. Vitamíny a minerály

Vitamíny a minerály jsou nezbytné pro správné fungování organismu, včetně procesu hojení ran. Některé z nich mají specifické účinky na různé fáze hojení, jako je zánět, tvorba nové tkáně, tvorba cév, tvorba kolagenu, tvorba jizvy atd.

Vitamíny a minerály se mohou podávat psům v různých formách, jako jsou tablety, kapsle, prášky, kapky, pasty, granule, krmné doplňky, potraviny atd.

Při výběru a používání vitamínů a minerálů je potřeba dbát na jejich kvalitu, dávkování, kontraindikace, interakce a individuální reakce psa.

Některé běžné vitamíny a minerály, které se používají pro hojení ran u psů, jsou například:

 

Vitamín C

Tento vitamín má silné antioxidační, protizánětlivé, imunitní, antialergické, antivirové a antibakteriální účinky.

Vitamín C je nezbytný pro tvorbu kolagenu, který je hlavní složkou pojivové tkáně. Vitamín C také podporuje tvorbu nových cév, které zásobují ránu kyslíkem a živinami. Vitamín C se podává psům vnitřně jako doplněk stravy pro podporu hojení ran, prevence infekcí, zlepšení kvality kůže a srsti, posílení kloubů a kostí, zvýšení odolnosti a vitality atd.

Jeho nedostatek je spojen se zvýšeným rizikem infekce a zpomaluje hojení. Při nedostatku se doporučuje dávka 200 mg denně – vyšší dávky pro obnovu tkáně nejsou nutné. 

Nejlepšími zdroji vitaminu C pro psy jsou přírodní zdroje, například sušený šípek a černý rybíz, které obsahují vysoké množství této látky. Tyto plody můžete psům podávat jako pamlsky nebo je přidávat do krmiva. V naší nabídce najdete sušený šípek mletý, ideální na výrobu psího čaje nabitého "céčkem". Najde jej ZDE.

Dalšími možnostmi jsou zelená listová zelenina, jako je špenát, brokolice nebo petržel, které také poskytují vitamin C a další živiny. Vhodná je také paprika. Pokud chcete psům dávat syntetické vitamínové doplňky, je důležité dodržovat správné dávkování a konzultovat jejich podávání s veterinářem, protože nadbytek vitaminu C může způsobit průjem, žaludeční potíže nebo ledvinové kameny.

šípek a šípkový čaj a černý rybíz a sušený černý rybíz

 

 

Vitamín A

Tento vitamín je důležitý pro zdravou kůži, sliznice, oči a imunitní systém. Vitamín A podporuje růst a opravu buněk, což je klíčové pro hojení ran.

Vitamín A se nachází v potravinách živočišného původu, jako je játra, vejce nebo rybí olej. Rostlinné zdroje vitamínu A jsou mrkev, dýně, sladké brambory (batáty) nebo meruňky, které obsahují beta-karoten, který se v těle přeměňuje na vitamín A.

Při podávání umělého vitamínu A je třeba dbát na to, aby nedošlo k jeho předávkování, které může způsobit nevolnost, ztrátu chuti k jídlu, suchou kůži nebo vypadávání srsti.

V nabídce našeho e-shopu najdete jak játra, tak také dýni nebo batáty, a to vše ve formě pamlsků. Váš pejsek si tak ani nebude připadat jako marod, ale jako nejhodnější parťák, který dostává mňaminky jednoduše za to, že jej milujete :)

Stačí kliknout na některý z obrázků níže a prohlédnout si, co vše vašemu čtyřnožci dodá vitamin A.

Tréninkové kostičky hmyzí protein a batáty 100g - DokasSušená kuřecí prsa s batátem 70g - Dokasla barrita (3)Paštiky Premio v tubě 110g (různé druhy) - Trixie

 

Vitamín E

Tento vitamín má antioxidační, protizánětlivé, imunitní, hydratační, vyživující a regenerační účinky. Vitamín E pomáhá chránit buňky před poškozením volnými radikály, které vznikají při zánětu nebo infekci. Podporuje hojení ran tím, že chrání buněčné membrány před poškozením volnými radikály, zlepšuje průtok krve do rány, stimuluje tvorbu nové tkáně, zabraňuje tvorbě jizev a zlepšuje vzhled kůže. Vitamín E také podporuje tvorbu nové kůže a srsti, což je důležité pro hojení ran.

Vitamín E se vyskytuje v rostlinných olejích, jako je slunečnicový, lněný nebo olivový, v oříšcích, semenech, obilovinách nebo zelené listové zelenině.

Vitamín E se podává psům vnitřně jako doplněk stravy pro podporu hojení ran, prevence infekcí, zlepšení kvality kůže a srsti, posílení kloubů a kostí, zvýšení odolnosti a vitality atd. Vitamín E se může podávat i zevně ve formě spreje, masti, oleje, obkladu atd. na ošetření zánětů, infekcí, alergií, podráždění kůže atd.

Při podávání vitamínu E je třeba sledovat jeho interakci s jinými léky nebo doplňky, protože může ovlivnit srážení krve nebo absorpci jiných vitamínů.

 

játra a žloutek a batáty a mrkev a dýně a lněný olej

 

Zinek

Tento minerál má důležitou roli v hojení ran, neboť se podílí na syntéze bílkovin, buněčném dělení, imunitní odpovědi, zánětlivé reakci, tvorbě jizvy atd. Je nezbytný pro mnoho enzymatických reakcí v těle, které se podílejí na imunitě, zraku a chuti. Zinek také pomáhá udržovat zdravou kůži a srst, což je důležité pro prevenci infekcí a podráždění. Zinek také působí jako antioxidační, antibakteriální, antivirový a antifungální prostředek.

Zinek se nachází v potravinách živočišného původu, jako je maso, ryby, vejce, mléko nebo sýr. Rostlinné zdroje zinku jsou luštěniny, ořechy, semena, celozrnné obiloviny (pohanka, jáhly, amarant) nebo houby. Zinek se podává psům jako doplněk stravy nebo se přidává do krmiva.

Zinek se podává psům vnitřně jako doplněk stravy pro podporu hojení ran, prevence infekcí, zlepšení kvality kůže a srsti, posílení kloubů a kostí, zvýšení odolnosti a vitality atd. Zinek se může podávat i zevně ve formě spreje, masti, oleje, obkladu atd. na ošetření zánětů, infekcí, alergií, podráždění kůže atd. Při podávání zinku je třeba dbát na to, aby nedošlo k jeho nedostatku nebo nadbytku, které mohou způsobit různé zdravotní problémy, jako je ztráta chuti k jídlu, průjem, zvracení, kožní léze, zhoršení imunity nebo poruchy růstu. Řiďte se doporučeným dávkováním a způsobem podávání.

tvrdý sýr a pohanka a špalda a ryba

 

Železo

Železo je minerál, který je nezbytný pro tvorbu hemoglobinu (červených krvinek), který přenáší kyslík v krvi, a pro správnou funkci některých enzymů. Železo také pomáhá při syntéze kolagenu, který je základní složkou kůže.

Nedostatek železa může vést k anémii a zpomalení hojení, bledosti, dechovým potížím, srdečním problémům, infekcím a dalším komplikacím. Vstřebávání železa zlepšuje dostatečný příjem vitaminu C. 

Železo se může podávat psům v různých formách, jako jsou tablety, kapsle, prášky, sirupy, injekce, infuze atd. Při podávání železa je potřeba dbát na jeho kvalitu, dávkování, kontraindikace, interakce a individuální reakce psa.

 

Dostatek železa lze získat i z potravin, jako jsou například:

 • Sardinky. Sardinky jsou malé ryby, které obsahují vysoké množství železa, stejně jako omega-3 mastné kyseliny, bílkoviny, vápník a vitamín D.  Sardinky podporují zdraví srdce, kloubů, kůže, srsti, imunity a kostí psů. Sardinky také pomáhají snižovat záněty, alergie, svědění a lupy u psů. Sardinky se mohou podávat psům v konzervě nebo sušené jako pamlsky. Sardinky jsou levné a pro psy velmi chutné, ideální způsob, jak doplnit živiny nenásilnou cestou.

 • Vaječný žloutek. Vaječný žloutek je bohatý na železo, stejně jako na bílkoviny, tuky, vitamíny A, E, K, B a D, vápník, fosfor, zinek a selen. Vaječný žloutek je pro psy užitečný pro zdraví kůže, srsti, imunity, metabolismu a hojení ran. Vaječný žloutek také pomáhá snižovat záněty, alergie, svědění a lupy u psů. Vaječný žloutek se může podávat psům syrový nebo vařený, buď samostatně nebo přimíchaný do krmiva. Vaječný žloutek je snadno stravitelný a výživný zdroj železa pro psy.

 • Játra. Játra jsou orgánové maso, které je extrémně výživné, co se týče obsahu železa, stejně jako selenu, vitamínu A, B, C, D, E a K, kyseliny listové, zinku, mědi a manganu. Tyto živiny jsou pro psy důležité pro zdraví krve, imunity, metabolismu a růst. Játra také obsahují vitamín B12, který je nezbytný pro tvorbu červených krvinek a prevenci anémie. Játra můžete psům podávat vařená nebo syrová, jako součást krmiva nebo jako pamlsky. Jako recept na játrové pamlsky pro psy můžete použít tento: [Játrové pamlsky pro psy].Játra se mohou podávat psům čerstvá, vařená, sušená nebo v konzervě, buď samostatně nebo přimíchaná do krmiva. Játra jsou vynikajícím zdrojem železa a dalších vitamínů a minerálů pro psy.

 • Červené maso. Červené maso, jako je hovězí, vepřové, jehněčí nebo kozí, je také dobrým zdrojem železa, stejně jako bílkovin, tuků, vitamínu B, zinku a selenu. Červené maso podporuje zdraví krve, imunity, metabolismu a růstu psů. Červené maso také pomáhá předcházet anémii a podporovat tvorbu červených krvinek. Červené maso se může podávat psům syrové, vařené, dušené nebo pečené, buď samostatně nebo přimíchané do krmiva. Červené maso je jednoduchý a chutný způsob, jak zvýšit příjem železa u psů. 

 • Dýňová semínka. Dýňová semínka jsou bohatá na železo, stejně jako na hořčík, omega-3 mastné kyseliny, tryptofan a zinek. Dýňová semínka pomáhají urychlovat hojení ran, snižovat zánět, podporovat zdraví srdce, jater a prostaty, a zlepšovat kvalitu spánku. Dýňová semínka se mohou podávat psům syrová nebo pražená, buď samostatně nebo přimíchaná do krmiva. Dýňová semínka jsou výborným zdrojem železa a dalších prospěšných látek pro psy.

sardinky a jehněčí maso a játra a vaječný žloutek a dýňová semínka a hovězí maso

 

Dobrůtky se sardinkami u nás také nesmí chybět. Najdete je po kliknutí na obrázek níže nebo ZDE.

5250 carnilove dog semi moist snack sardines wild garlic 200g

5. Omega-3

Jsou to esenciální mastné kyseliny, které mají protizánětlivé a imunomodulační účinky. Omega-3 mohou snížit zánět v ráně, podpořit tvorbu nových cév a zlepšit kvalitu jizvy. Esenciální mastné kyseliny mají i další prospěšné účinky na zdraví psa, jako jsou podpora srdečního, nervového, imunitního a pohybového systému, prevence zánětů, alergií, rakoviny a dalších onemocnění, zlepšení kvality srsti a kůže, podpora vývoje mozku a zraku u štěňat a podpora stárnutí u seniorů.

Omega-3 se mohou podávat psům v různých formách, jako jsou oleje, kapsle, prášky, granule, pamlsky atd. Při podávání omega-3 je potřeba dbát na jejich kvalitu, dávkování, kontraindikace, interakce a individuální reakce psa.

Omega-3 můžete dodávat i ve formě potravy, jako jsou například:

 • Losos. Losos je mastná ryba, která obsahuje vysoké množství omega-3, stejně jako bílkoviny, vitamíny A, B, D a E, vápník, fosfor, selen a jód. Pravidelné podávání lososa pomáhá udržovat v perfektní kondici kůži, srst, klouby a srce vašeho psa. Losos se může podávat psům čerstvý, vařený, pečený nebo v konzervě, buď samostatně nebo přimíchaný do krmiva. Losos je vynikajícím zdrojem omega-3 a dalších živin pro psy.

 • Lněná semíka. Lněné semínko je rostlinný zdroj omega-3, stejně jako vlákniny, bílkovin, vitamínu E, hořčíku, manganu a lignanů. Lněná semínka jsou pro psy prospěšná pro zdraví trávení, kůže, srsti, srdce, kloubů a imunity. Lněná semínka také pomáhají snižovat záněty, alergie, svědění a lupy u psů. Lněné semínko se může podávat psům celé, mleté, namočené, vařené nebo v oleji, buď samostatně nebo přimíchané do krmiva. Lněné semínko je bezpečný a šetrný způsob, jak dodat psu omega-3 a další prospěšné látky. Obsahuje také velké množství vlákniny, která může podpořit zažívání, trávení a chuť k jídlu.

 • Chia semínka. Chia semínka jsou také rostlinný zdroj omega-3, stejně jako vlákniny, bílkoviny, vitamíny A, B, C a E, vápník, železo, zinek, měď a antioxidanty. Chia semínka jsou pro psy užitečná pro zdraví trávení, kůže, srsti, srdce, kloubů a imunity. Chia semínka také pomáhají snižovat záněty, alergie, svědění a lupy u psů. Chia semínka se mohou podávat psům mletá, namočená, vařená nebo v jogurtu, buď samostatně nebo přimíchané do krmiva. Chia semínka jsou výživný a chutný způsob, jak zvýšit příjem omega-3 u psů. Také podporují správné trávení. 

 • Konopná semínka: Jsou dalším rostlinným zdrojem omega-3 mastných kyselin, stejně jako bílkovin, vlákniny, železa, zinku a vitamínu E. Konopná semínka pomáhají zlepšovat kvalitu kůže a srsti, snižovat zánět, podporovat zdraví mozku a nervového systému a poskytovat energii. Také mají blahodárný vliv na zdraví srdce, kloubů a imunity, pomáhají snižovat záněty, alergie, svědění a lupy u psů. Konopná semínka se mohou podávat psům syrová, pražená nebo namletá, přimíchaná do krmiva nebo jako součást pamlsku.

 • Smíšený rybí olej. Dromy Omega-3 EPA & DHA olej je čistý šestidruhový rybí olej pro psy s vysokým obsahem omega-3 mastných kyselin EPA a DHA. Olej podporuje správný vývoj mozku, podporuje a chrání kardiovaskulární, svalový, nervový, respirační, imunitní a trávicí systém. Olej se podává psům ve formě tekutiny, která se přidává do krmiva nebo podává přímo do tlamy. Olej je určen k pravidelnému a dlouhodobému podávání minimálně po dobu dvou až tří měsíců.

 • Lososový olej jednodruhový: Je tekutým zdrojem omega-3 mastných kyselin, který se snadno dávkuje a míchá do krmiva. Lososový olej má podobné výhody jako losos, ale navíc pomáhá hydratovat suchou a podrážděnou kůži, zvyšovat lesk srsti, snižovat svědění a loupání a léčit alergie. Losososvý olej se podává psům jako doplněk stravy, obvykle jedna čajová lžička na 10 kg tělesné hmotnosti denně.

 Losos a lněná semínka a chia semínka a rybí olej a lososový olej

 

Losos je oblíbená chutná svačinka u malých i velkých pejsků. Proto je v naší nabídce hojně zastoupený. Vybrat si můžete ze všech těchto druhů (stačí kliknout na obrázek).

176207089. .3.o Sušený losos proužky na zažívání 100g - Dokas Losos s matchou a goji sušený mrazem kostky 150g - Dokas 41021 pla chewies mini kn chelchen kausnacks 125g seelachs hs 03 1

6. Mořské řasy

Mořské řasy jsou skupinou vodních rostlin, které obsahují mnoho vitamínů, minerálů, antioxidantů a omega-3 mastných kyselin.

Mořské řasy pomáhají podporovat zdraví kůže, srsti, kloubů, imunity, trávení a metabolismu. Také podporují hojení díky širokému množství obsažených minerálů, Omega-3 a antioxidantů. Mořské řasy se mohou podávat psům sušené, mleté nebo v tabletách, buď přimíchané do krmiva nebo ve formě pamlsků, které jsou o řasy obohaceny.

Některé druhy mořských řas, které jsou pro psy vhodné a prospěšné, jsou například:

 • Spirulina: je modrozelená řasa, která je bohatá na bílkoviny, vitamíny B, C, E, K, beta-karoten, železo, vápník, hořčík a fosfor. Spirulina má protizánětlivé, antialergické, antivirové, antibakteriální a detoxikační účinky. Spirulina pomáhá urychlovat hojení ran, snižovat zánět, posilovat imunitu, zlepšovat kvalitu kůže a srsti, podporovat zdraví jater a ledvin, a zvyšovat vitalitu.

 • Chlorella: je zelená řasa, která je bohatá na bílkoviny, vitamíny A, B, C, E, K, chlorofyl, železo, zinek, hořčík a jód. Chlorella má antioxidační, protizánětlivé, imunomodulační a detoxikační účinky. Chlorella pomáhá léčit rány, snižovat zánět, podporovat zdraví kůže, srsti, očí, srdce, mozku a nervového systému, a zlepšovat trávení.

 • Kelpa: je hnědá řasa, která je bohatá na jód, vitamíny A, B, C, E, K, vápník, hořčík, draslík, sodík a stopové prvky. Kelpa má antioxidační, protizánětlivé, antifungální a antiparazitární účinky. Kelpa pomáhá podporovat zdraví kůže, srsti, zubů, kostí, štítné žlázy, metabolismu a imunity.

 

7. Kolagen

Kolagen je jedna z nejdůležitějších bílkovin v těle psů, která tvoří pojivové tkáně v kostech, kůži a srsti. Je hlavní složkou chrupavky, šlach a vazů. Kolagen je důležitý pro hojení ran a rekonvalescenci psů, protože podporuje tvorbu nových buněk a tkání, zvyšuje pružnost a pevnost kůže a chrání ji před infekcemi. Kolagen také napomáhá k rychlejšímu uzdravení po operacích kloubů nebo zlomeninách kostí, protože urychluje obnovu chrupavky a kostní hmoty. Kolagen je také nezbytný pro správnou funkci jater, která se podílejí na detoxikaci organismu a odstraňování škodlivých látek.

Dodávání kolagenu ve stravě podporuje zdravý vývoj a regeneraci těchto tkání, zvláště u starších psů nebo psů s problémy pohybového aparátu. Podporuje zdraví a pružnost kloubů, pomáhá obnovovat poškozenou chrupavku a snižuje bolest. Kolagen také pomáhá udržovat vlhkost a pružnost kůže a srsti psů.

Kolagen můžete psům podávat jako doplněk stravy, který se přidává do krmiva nebo do vody. Doporučená dávka je 10 až 40 mg kolagenu na kilogram tělesné hmotnosti psa denně.

Přírodní zdroje kolagenu pro psy:

 • Zejména živočišné produkty, jako jsou kosti, chrupavky, kůže, šlachy, vazy nebo klouby zvířat.
 • Tyto produkty obsahují kolagen ve formě želatiny, která se uvolňuje při dlouhém vaření na nízkou teplotu. Želatina je snadno stravitelná a vstřebatelná pro psy a dodává jim také další živiny, jako jsou aminokyseliny, minerály nebo vitamíny.
 • Můžete psům podávat domácí vývar z kostí nebo želatinové pamlsky z vepřové kůže nebo nožek.

 

Další přírodní zdroje kolagenu pro psy jsou rostlinné potraviny, které obsahují látky podporující produkci kolagenu v těle psů. Mezi ně patří například

 • zelí
 • fazole
 • mrkev
 • sójové produkty
 • lněná semínka
 • červené ovoce

Tyto potraviny obsahují vitamíny, minerály, antioxidanty nebo omega-3 mastné kyseliny, které stimulují syntézu kolagenu a zlepšují zdraví pokožky, srsti, kloubů a kostí psů.

spirrulina a chlorella a kelp a domácí vývar z kostí a zelí a mrkev a lněná semínka a červené ovoce

 

 

 

Závěr

Pokud se váš pes zraní nebo podstoupí operaci, je důležité, abyste mu poskytli nejlepší možnou péči. To zahrnuje dodržování pokynů veterináře, ochranu a ošetřování rány, zajištění dostatečné hydratace a výživy a posílení imunitního systému.

Existuje velké množství vhodných doplňků stravy pro vašeho psa v rekonvalescenci, od šípku a dýňových, konopných, chia a lněných semínek přes zelenou listovou zeleninu a červené ovoce, dýni, brokolici a papriku, játra, vaječné žloutky a lososa, až k bylinkám jako je arnika, heřmánek, řepík, aloe vera, jitrocel a další.

Doufáme, že náš článek vám pomůže vybrat vhodné přírodní prostředky a to jak pro ošetřování samotné rány, tak pro doplnění důležitých živin, které pomohou pejskovi co nejdříve se uzdravit.

Pokud byste si přecejenom nevěděli rady, neváhejte se nám ozvat na chat nebo na info@genltedogs.cz, rádi vám pomůžeme :)

Zpět do obchodu