VELKÁ AKCE na pamlsky - až 40% slevy! 🐕 na všechny produkty z kategorie Pamlsky! 🍗 Slevy jsou již započítány, není potřeba slevový kód. Jen do vyprodání!

Bazalka na zažívání, stres a úzkost - NaturWay

Bazalka patří nejen na pizzu, ale také do psí misky.

Pomáhá ulevit od psincového kašle a různých infekcí, podporuje trávení a imunitu.

Navíc zlepšuje náladu - ulevuje od stresu a podporuje tvorbu hormonů štěstí.

Značka: NaturWay
57 Kč
Proč nakoupit u nás?
Velikost balení (g): 50g
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do: 18.6.2024
57 Kč

Bazalka může pejskům pomoci při preventivním podávání i v případě, že se již objeví potíže.

007-pets     Pomáhá zmírňovat psincový kašel

015-bone     Podporuje trávení

001-cardiogram-1     Snižuje stres a úzkost

007-pets     Podporuje imunitu, působí proti infekcím

015-bone     Zmírňuje zánět a bolest kloubů a dásní

001-cardiogram-1     Pomáhá odstraňovat toxiny, podporuje funkci jater a ledvin

Bazalka je oblíbená bylina, kterou můžeme použít jako koření na pizzu nebo do salátů. Má však i mnoho prospěšných účinků na zdraví našich psů.

Bazalka obsahuje antioxidanty, flavonoidy, vitamíny a minerály, které mohou pomoci psům s různými zdravotními potížemi. Bazalka má antivirové, antimikrobiální a protizánětlivé účinky a je vhodná například při psincovém kašli.

Dog eating green basil from bowl

Jak může bazalka pomoci psovi?

  • Zlepšuje zažívání: Bazalka pomáhá při průjmu, zácpě, nadýmání nebo nechutenství. Bazalka stimuluje tvorbu trávicích šťáv a pomáhá rozkládat tuky a bílkoviny. Bazalka také podporuje růst prospěšných bakterií v střevech a pomáhá při dysbakterióze.

  • Posiluje imunitu: Bazalka je bohatá na vitamín C, který je silný antioxidant a podporuje obranyschopnost organismu. Bazalka také obsahuje vitamín A, který je důležitý pro zdraví očí, kůže a sliznic.

  • Dále bazalka obsahuje vitamín K, který je nezbytný pro srážení krve a prevenci krvácení. Bazalka také obsahuje železo, vápník, hořčík, draslík a další minerály, které jsou potřebné pro správnou funkci buněk a orgánů.

  • Detoxikuje organismus: Bazalka pomáhá odstraňovat toxiny a odpadní látky z těla psa. Bazalka je dobrá pro funkci jater a ledvin, které jsou hlavními orgány zodpovědnými za detoxikaci. Bazalka také pomáhá při otravách a infekcích.

  • Zlepšuje náladu: Bazalka má povzbuzující a uklidňující účinky na nervový systém. Bazalka pomáhá při stresu, úzkosti, depresi nebo podrážděnosti. Bazalka také zvyšuje hladinu serotoninu, který je hormonem štěstí a pohody.

  • Eugenol: Eugenol je hlavní složkou aromatické silice v bazalce. Eugenol má protizánětlivé, analgetické a antiseptické účinky. Pomáhá zmírnit bolest a zánět kloubů, svalů a dásní. Eugenol také působí proti bakteriím, plísním a virům, které mohou způsobit infekce v ústech, střevech nebo kůži psa.

  • Linalool je další složkou aromatické silice v bazalce. Linalool má uklidňující a relaxační účinky na nervový systém. Pomáhá při stresu, úzkosti, depresi nebo podrážděnosti. Linalool také zlepšuje náladu a pohodu psa.

  • Beta-karyofylen: Beta-karyofylen je terpen, který se nachází v bazalce. Beta-karyofylen má protizánětlivé, protinádorové a protialergické účinky. Pomáhá při zánětech střev, artritidě, alergiích nebo rakovině. Beta-karyofylen také podporuje imunitní systém a pomáhá při autoimunitních onemocněních.

Dog eating green basil from bowl

Použití

Bazalka se může psům podávat různými způsoby:

1. Čerstvá

Čerstvou bazalku můžete nakrájet na malé kousky a přidat do psího jídla nebo ji nabídnout jako pamlsky. Čerstvá bazalka má nejvíce výživných látek a vůně. U velkých psů posypte jídlo lžičkou bazalky, u malých psů vždy jen špetkou. 

 

2. Sušená

Bazalku si můžete usušit i sami, dejte však pozor na výskyt plísně.

Sušená bazalka je vhodná pro dlouhodobé skladování a snadné dávkování.

Jak ji používat? Sušenou bazalku můžete přidat do psího jídla stejně jako čerstvou (v případě, že váš pes dostává vlhkou stravu, jako je domácí jídlo nebo konzerva). Pokud podáváte svému psovi granule, nejvhodnější je smíchat sušenou bazalku s granulemi, podlít vodou a nechat změknout 10-15 minut před podáváním. Alternativní možností je nechat samotnou bazalku namáčet 10 minut, pak přidat granule (pokud váš pes nemá rád rozměklé granule).

Doporučené denní dávkování je maximálně 1/2 lžičky sušené bazalky na každých 10kg hmotnosti psa denně.

 

3. Vařená

Vařenou bazalku můžete připravit jako součást psího vývaru nebo polévky. Vařená bazalka má méně výživných látek než čerstvá nebo sušená, ale stále může mít prospěšné účinky na zdraví psa. Vařenou bazalku můžete podávat psům společně s další zeleninou, jako je mrkev, brokolice nebo brambory.

 

 

 Dog eating green basil from bowl

Zpět do obchodu