Projekt Trixie BE NORDIC a naše zkušenosti s jejich obojkem

O projektu BE NORDIC společnosti Trixie

Odpad v našich mořích a oceánech každodenně ovlivňuje statisíce životů mořských organismů – od rybek přes želvy, ptáky, tuleně až k velrybám. Největším problémem jsou ztracené rybářské sítě, do kterých se zachytávají různí živočichové. Ve většině případů se ze zamotání do sítě už nedostanou, zemřou a jejich pozůstatky přitahují další živočichy do smrtící pasti. Odhadem je těchto sítí v mořích asi 640 000 tun a ročně zabijí přes milion ptáků a želv, 136 000 tuleňů a další zvířata.

 

V Baltském moři se pohybují ohrožené sviňuchy, a jejich počet (zejména kvůli sítím) stále klesá. Baltské moře je silně znečištěno a každý rok do něj přibude dalších více než 10 000 rybářských sítí. S tím se společnost Trixie rozhodla bojovat, a to finanční podporou ve výši € 15,000 (přes 400 000 Kč) nadaci na pomoc se znečištěním světových moří. Tato nadace se nazývá Ghost Fishing (od r. 2020 Ghost Diving) a spolupracuje s potápěči a recyklačními stanicemi po celém světě. Dále vydali celou edici výrobků Trixie BE NORDIC a z každého prodaného kusu nadaci věnují další procenta z prodeje.

 

Více informací o projektu ZDE: https://www.ghostdiving.org/

Video k projektu zde: https://youtu.be/5YN98oyPfVg

 Nabízíme:

Velryba Brunold   

Velryba Brunold za 239,-   159 Kč

 

 

bn-o2

 

Obojek BE NORDIC od 149 Kč

 

Recenze: obojek Trixie BE NORDIC stahovací

Na dovolenou jsme našeho čtyřnohého člena rodiny vybavili z brusu novým obojkem právě z řady Trixie – BE NORDIC. Jak dovolená probíhala a jak se obojek osvědčil?

Většinou mám tendence být ze začátku k novinkám skeptická, tahle se mi ale začala líbit už po chvíli, co ji měl náš ČSV na sobě. Obojek je velmi příjemný na omak a pejskovi je pohodlný. Pokud k němu zrovna nemáte zapnuté vodítko, sám se povolí a pejsek o něm prakticky neví. Je lehký, nemotá se do srsti, kroužky jsou dostatečně velké a pevné.

Když máte vodítko připnuté, a potřebujete si pejska přitáhnout, je obojek až překvapivě spolehlivý. Pes na něj reaguje rychle, aniž by bylo nutné vynaložit nějakou zvýšenou míru síly. Perfektní je, jak jej lze nastavit. Pokud máte doma většího tahače, což nadšené 7mi měsíční štěně československého vlčáka rozhodně je, máte možnost uzel posunout (nebo rozvázat), aby stahování obojku nebránil v cestě. U klidnějších pejsků je zase možné použít druhou variantu, a to nechat uzel na místě jako zarážku pro stahování – polostahovací obojek je hotový raz dva.

Jednou z předností je bezpochyby originální vzhled, který zejména na ovčácích (a vlčácích) vypadá naprosto přirozeně. Možná jedinou drobnou nevýhodou je, že obojek nechcete ničím zakrývat – nehodí se v kombinaci třeba se šátkem. Sám o sobě ale udělá parády spousty.

Co se týče praktických vlastností, hafan s ním byl ve vodě, válel se v písku i v blátě, nosil ho i cestou na výšlapy. Měli jsme ho i na trénink chůze u nohy a na cvičák. Za měsíc používání to na něm není vůbec znát. Stačí ho jen utřít hadříkem, když to schytá trochu hůře, tak na chvíli vykoupat v mýdlové koupeli v umyvadle a je zase jako nový. Nikde se netřepí, neošoupává, nemění barvu ani tvar. Dovolenou s tímhle obojkem jsme zvládli levou zadní!

Cenově je polostahovák více než příznivý, podle velikosti se cena pohybuje mezi 149 a 199 korunami. Konkrétně naše čévéčko je ještě štěně, ideální je pro něj velikost M, tu pořídíte za 169 Kč.

Obojek si můžete prohlédnout zde: /-polo-stahovaci-obojek-be-nordic-trixie/ 

Další výrobky z edice BE NORDIC najdete tady: /vyhledavani/?string=be+nordic 

 

DSC_0351                  DSC_0316

Zpět do obchodu